Do you have a question? Contact us now!

Contact Us

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Wróć do listy wpisów
Ostatnia aktualizacja
27.4.2022
27/4/2022
Konrad Olejarczyk

Mobee Dick dla Związku Banków Polskich podczas Digital Banking Academy

Warsztaty szkoleniowe Digital Banking Academy to jedno z ostatnich wydarzeń, podczas których miałem okazję dzielić się swoim doświadczeniem w pracy dla sektora bankowego. Program, którego inicjatorem jest Związek Banków Polskich, to cykl interaktywnych szkoleń z zakresu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych dla bankowości.

Konrad Olejarczyk

Ideą spotkań jest przekazanie kompleksowej wiedzy na temat trendów związanych z transformacją cyfrową. Każde zagadnienie omawiane jest z perspektywy prawnej i regulacyjnej, biznesowej oraz technologicznej. Tematem majowego spotkania, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób, był e-commerce. Wśród obecnych znaleźli się m.in. przedstawiciele mBanku, PKO BP i Credit Agricole. Natomiast wiedzą i praktyką dzielili się reprezentanci m.in. takich organizacji jak Google Poland, Blue Media S.A., czy mBank. W imieniu Mobee Dick miałem przyjemność opowiedzieć o tym czego bankowość może nauczyć się od m-commerce, czyli o o UX płatności.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

PorozmawiajmyPorozmawiajmy
Hola, hola, to nie koniec! Dalsza część artykułu jest pod banerem.

Główny wniosek

Klienci branży e-commerce – co jasno wynika z badań Mobee Dick – oczekują spersonalizowanego kontaktu z usługą. To, co sprawdziło się w placówce lub w rozwiązaniach na desktop, niekoniecznie będzie skuteczne w przypadku mobile. Kopiowanie rozwiązań 1 do 1 jest od razu dostrzegane i negatywnie oceniane przez klientów.

Żeby osiągnąć sukces konieczne jest zredefiniowanie usług, które istnieją 
od lat. Najpopularniejsze innowacje w świecie finansów nie tworzą nowego świata, a upraszczają obecne usługi w zależności od konkretnej sytuacji. Najprostsza ścieżka prowadzi do najlepszego User Experience.

Tymczasem, wyniki badań Gemius branży e-commerce w Polsce, wskazują, że aż 67% kupujących zauważa niedostosowanie stron do urządzeń mobilnych i traktuje to jako problem, 59% kupujących ma trudności z długimi formularzami na mobile

, a 34% natrafia na problemy
 z dokonaniem płatności.

W gronie klientów Mobee Dick znajdują się m.in.: Getin Bank, Credit Agricole, czy Banque Saudi Fransi. Nasza firma jest autorem branżowego raportu BANK.JEST.MOBI. Obecnie trwają prace nad jego kolejną edycją, która będzie poświęcona trendom w bankowości cyfrowej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

PorozmawiajmyPorozmawiajmy
Hola, hola, to nie koniec! Dalsza część artykułu jest pod banerem.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

PorozmawiajmyPorozmawiajmy