Do you have a question? Contact us now!

Contact Us

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
UX Writing

Design konwersacyjny – czym jest i dlaczego warto go wdrażać? 6 przykładów z komunikacji znanych marek

5/11/2021

Klienci porzucają Twoje rozwiązanie, choć na początku byli nim zainteresowani? Nie łapią nowej funkcji? A może wracają z tym samym pytaniem, chociaż wszystko jest opisane? Być może problem tkwi w komunikacji. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić teksty „instrukcje obsługi” w przyjazne rozmowy z kimś, kto wie, jak pomóc!

Przejdź do artykułu
UX Writing

Jak tworzyć microcopy przyjazne dla użytkowników?

16/11/2021

Pewien starszy pan udzielił mi jednej z najlepszych porad, jakie może otrzymać UX writer, content designer, a może projektant w ogóle. Nie tyle tej porady udzielił, ile w praktyce zademonstrował, co znaczy być dobrym twórcą treści przyjaznych dla użytkowników.

Przejdź do artykułu
UX Writing

Klątwa wiedzy. Jak uniknąć 3 pułapek, przez które użytkownik nie zrozumie Twoich komunikatów?

16/11/2021

„Kiedy coś wiesz, trudno sobie przypomnieć, jak to było tego nie wiedzieć”. Tak autorzy książki „Przyczepne historie" opisują zjawisko klątwy wiedzy. W tym artykule znajdziesz konkretne przykłady, które pokazują, jak radzić sobie z klątwą wiedzy podczas projektowania tekstu interfejsu.

Przejdź do artykułu
Design

Umiejętności, bez których Twój biznes nie przetrwa. Część 1: kreatywność

27/10/2021

Zapytałem człowieka, który od ponad 12 lat kieruje zespołami tworzącymi innowacyjne produkty, czy kreatywność kiedykolwiek zdecydowała o powodzeniu jego projektów. Odpowiedział, że trudno mu przypomnieć sobie sytuację, w której kreatywność nie była czynnikiem decydującym o sukcesie. Na czym polega biznesowa wartość kreatywności?

Przejdź do artykułu
Design

Czy użytkownik jest mężczyzną? Co możemy zrobić, aby interfejsy nie sugerowały płci

2/11/2021

Czytelniku, czytelniczko! Feminatywy to jeszcze nie wszystko, gdy mowa o językowym szacunku w kontekście płci. Czasami polskojęzyczne interfejsy mówią do mężczyzn, nawet, jeśli z usługi lub produktu korzysta kobieta. Jak temu zaradzić?

Przejdź do artykułu