Do you have a question? Contact us now!

Contact Us

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Design

Jak prowadzić sesje badawcze poza własnym biurem? Poradnik krok po kroku

2/11/2021

Jeżeli badania są lub będą elementem procesu projektowego w Twojej organizacji, prędzej czy później pojawi się wyzwanie przeprowadzenia sesji badawczych “w terenie”, bez udogodnień biura. Jako badacze i projektanci, powinniśmy docierać tam, gdzie obecni są potencjalni użytkownicy.

Przejdź do artykułu
Design Culture

8 powodów, dla których warto spotykać się ze swoimi użytkownikami

2/11/2021

Rozpoczynając współpracę z klientami, często słyszymy, że bardzo dobrze znają swoich użytkowników, wiedzą, jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Realizacja kilkudziesięciu projektów pozwala nam śmiało stwierdzić, że jest to perspektywa, którą należy weryfikować. Spotkanie z człowiekiem, zderzenie z kontekstem w jakim funkcjonuje, a tym samym możliwość zdefiniowania problemów, z jakimi zmaga się w kontakcie z produktem, to o wiele więcej niż dane demograficzne czy segmentacja.

Przejdź do artykułu
Design

Jaką rolę w mobilnym rozliczeniu PIT odegrały badania?

27/10/2021

Badania użyteczności aplikacji mobilnej PIT APP trwały 12 tygodni. W tym czasie zaprojektowaliśmy badanie, zrekrutowaliśmy uczestników i przeprowadziliśmy dwie tury testów użyteczności. Wypracowane rekomendacje i poprawki wprowadzone do prototypu pozwoliły na skrócenie czasu potrzebnego na wypełnienie zeznania podatkowego o blisko połowę.

Przejdź do artykułu
Design

Nowa metoda na prawdziwe innowacje: Research Through Design

27/9/2021

Z jakich narzędzi skorzystać, jeśli interesuje nas tworzenie rozwiązań, które nie mają precedensu? Co zrobić, gdy naszą ambicją, a może wręcz wyznaczonym zadaniem jest projektowanie makro-, a nie mikroinnowacji?

Przejdź do artykułu
Design

Dlaczego warsztaty zawsze projektujemy od zera?

27/10/2021

Warsztaty, traktowane jako narzędzie wspierające proces projektowy, już dawno przestały być uznawane za podejście innowacyjne. Kolorowe karteczki i gotowe do uzupełnienia kanwy mogą wydawać się tylko zbędnym ornamentem, który nie niesie rzeczywistej pomocy. Nie dziwi nas, że coraz częściej widzimy obawy klientów, z którymi rozmawiamy o wartości kilku wspólnych godzin w salce konferencyjnej. W Mobee Dicku niejednokrotnie udowodniliśmy jednak, że właściwie zaprojektowane i przeprowadzone warsztaty i szkolenia przynoszą długofalowe korzyści.

Przejdź do artykułu